TECNOLUMEN stropní světlo Marianne Brandt 1928-29, Obývací pokoj / jídelna, niklovaný kov, opálové sklo, E27, 75W, K: 25.5cm

Akční a ve slevě produkt TECNOLUMEN stropní světlo Marianne Brandt 1928-29, Obývací pokoj / jídelna, niklovaný kov, opálové sklo, E27, 75W, K: 25.5cm od odblíbeného výrobce TECNOLUMEN máte možnost získat aktuálně na webu opravdu výhodně! Aktuálně výhodně za 6 299 Kč.
TECNOLUMEN stropní světlo Marianne Brandt 1928-29
Značka: TECNOLUMEN
6 299 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost

Popis produktu

Vrchol funkcnosti a purismu – stropní svetlo Marianne Brandt z let 1928-29 Toto stropní svetlo navržené Marianne Brandt v letech 1928/29 odpovídá svými komponenty stylu Bauhaus. Tento styl pochází ze státního Bauhaus ve Výmaru, vysoké školy výtvarných umení behem Výmarské republiky. Zde se shromáždili prední umelci své doby a vzniklo zde bezpocet mistrovských del, které jsou nyní nepopiratelnými klasikami moderního veku pod pojmem Bauhaus design. Jeho rozlišovací znackou je tvar, který vždy sleduje úcel, vlastnosti materiálu a výrobní metodu. Pro overení pravosti tohoto výrobku pro osvetlení, vyrobeného na základe puvodních šablon, bylo toto stropní svetlo poradove ocíslováno a opatreno razítkem TECNOLUMEN/BAUHAUS. Kvalita made in Germany! Spolecnost TECNOLUMEN – program se srdcem Spolecnost TECNOLUMEN je založena výhradne na stylu Bauhaus: jejich prvním produktem byla stolní lampa Wagenfeld v roce 1979. Krome modelu Wilhelma Wagenfelda zaclenil TECNOLUMEN do svého programu ješte více klasiku designu Bauhaus – od Marianne Brandtové až po návrhy dalších designéru, jako je Walter Schnepel. Také Art Déco a De Stijl formují program tohoto výrobce.