Louis Poulsen PH 2/1 skleněné závěsné světlo mosaz, Obývací pokoj / jídelna, hliník, sklo, E14, 20W, K: 14cm

Klasik z designu Poula Henningsena - závěsné světlo PH 2/1 Závěsné světlo PH 2/1 bylo vyrobeno na základě principu reflexního... více informací »
Louis Poulsen PH 2/1 skleněné závěsné světlo mosaz
Značka: Louis Poulsen
15 099 Kč
Ověřit dostupnost
Klasik z designu Poula Henningsena - závěsné světlo PH 2/1 Závěsné světlo PH 2/1 bylo vyrobeno na základě principu reflexního...

Klasik z designu Poula Henningsena – závěsné světlo PH 2/1 Závěsné světlo PH 2/1 bylo vyrobeno na základě principu reflexního systému tří stínidel, který většinu světla odvádí dolů. Stínidla jsou vyrobená z třívrstvého, ručně foukaného opálového skla a jsou na své vnější straně lesklá, zatímco vnitřní strany jsou matně pískované a umožňují tak měkké rozložení světla. Uspořádání a tvar stínidel na lampu jsou zvolené tak, aby světlo osvětlovalo místnost bez oslnění. Design pochází od Poula Henningsena, který od roku 1925 až do konce svého života vytvářel jedinečná svítidla s dánským výrobcem svítidel Louis Poulsen, která všechna splňují požadavek, aby design dával světlu tvar. Proces vzniku svítidla začíná a končí světlem. Louis Poulsen sleduje tuto vizi, která charakterizuje harmonickou rovnost řemeslného umění a inovace. Henningsen byl nejen designér, ale také architekt, herec a novinář, který se profesně ovšem soustředil hlavně na design světla. Jeho průkopnická práce s ohledem na vztahy mezi světelnými strukturami, stíny, zrcadlením a reprodukcí světla položila základní kámen teorii světla používané také dnes ještě u firmy Louis Poulsen.

Velmi oblíbený produkt Louis Poulsen PH 2/1 skleněné závěsné světlo mosaz, Obývací pokoj / jídelna, hliník, sklo, E14, 20W, K: 14cm od top značky Louis Poulsen je k sehnání u nás za výborné peníze! Akční cena od 15 099 Kč.