Ingo Maurer 24 Karat Blau stojací lampa, červená, Obývací pokoj / jídelna, kov, akryl, pozlátko, E27, 57W, P: 53 cm, L: 53 cm, K: 167cm

24 Karat Blau – designová stojací lampa s modro-zlatým efektem Lampa 24 Karat Blue není jen mistrovským kouskem z oblasti umění... více informací »
Ingo Maurer 24 Karat Blau stojací lampa
Značka: Ingo Maurer
39 199 Kč
Ověřit dostupnost
24 Karat Blau – designová stojací lampa s modro-zlatým efektem Lampa 24 Karat Blue není jen mistrovským kouskem z oblasti umění...

24 Karat Blau – designová stojací lampa s modro-zlatým efektem Lampa 24 Karat Blue není jen mistrovským kouskem z oblasti umění světla, ale i fyziky, protože využívá působivý zákon přírodních věd, aby vytvořila fascinující světelnou podívanou. Osm ručně vyrobených akrylátových panelů upevněných na zkřížených tyčkách tvoří stínidlo této neobvyklé lampy. Do panelů byly zality tenké lístky 24karátového pozlátka o tloušťce 1/10 000 mm. Krátkovlnné modré světlo tak může procházet mezi molekulami směrem ven, zatímco se dovnitř odráží žluté (zlaté) světlo, které ponoří stínidlo svítidla do zlaté záře. Akrylátové panely jsou uspořádány ve dvou úrovních nad sebou do čtverců a tvoří abstraktně vyhlížející konstrukci. V každém panelu jsou vyvrtány čtyři otvory – jeden na každé straně. Poloha panelů na kovovém kříži se proto může měnit podle libosti – někdy mohou být v rovině a jindy zase nakřivo, nebo dokonce v rozporu se symetrií v libovolném úhlu. Ingo Maurer je považován za jednoho z nejznámějších světových designérů svítidel, který si velmi brzy udělal jméno jako básník světla. Tento milovník a obdivovatel žárovky věnoval žárovce mnoho svých výtvorů. Některá jeho světelná díla jsou dokonce vystavena i v Muzeu moderního umění v New Yorku.

Zajímavý kousek Ingo Maurer 24 Karat Blau stojací lampa, červená, Obývací pokoj / jídelna, kov, akryl, pozlátko, E27, 57W, P: 53 cm, L: 53 cm, K: 167cm od značky Ingo Maurer máte možnost dostat momentálně v naši nabídce za super cenu. Pouze nyní za 39 199 Kč.