FRITZ HANSEN Kaiser Idell 6631-P matná černá, Obývací pokoj / jídelna, ocel, mosaz pochromovaná, E27, 60W, K: 13.5cm

Závěsné svítidlo Kaiser idell™ s matně lakovaným povrchem Tato závěsná lampa se od svého prvního vydání v roce 1931 stala... více informací »
FRITZ HANSEN Kaiser Idell 6631-P matná černá
Značka: FRITZ HANSEN
9 099 Kč
Ověřit dostupnost
Závěsné svítidlo Kaiser idell™ s matně lakovaným povrchem Tato závěsná lampa se od svého prvního vydání v roce 1931 stala...

Závěsné svítidlo Kaiser idell™ s matně lakovaným povrchem Tato závěsná lampa se od svého prvního vydání v roce 1931 stala skutečnou designovou klasikou. V té době vytvořil německý designér Christian Dell sérii svítidel, která nyní vyrábí dánská společnost FRITZ HANSEN, jež existuje od roku 1872 a kterou po dlouhém období rodinného vlastnictví převzala v roce 1979 ze 75 % společnost Skandinavisk Holding. Kaiser idell™ je navržen v legendárním designu Bauhausu a hodí se do mnoha moderních interiérů. Krásné závěsné svítidlo s širokým stínidlem z matně lakované oceli je ideální jako osvětlení prostoru, např. nad jídelním stolem, i jako zdroj celkového světla v místnosti. Tvůrce nadčasově krásné série lamp Kaiser idell™ Christian Dell pochází z Německa. Narodil se v roce 1893 v Offenbachu, v letech 1907-1911 se vyučil stříbrníkem v Hanau a navštěvoval tamní akademii kreslení. Poté studoval na Saské škole užitého umění ve Výmaru u Henryho van de Veldeho. V letech 1922 až 1925 byl vedoucím kovodílny na Bauhausu ve Výmaru. V roce 1926 se stal ředitelem frankfurtské umělecké školy. Již v této době vynikal svým velmi inovativním stylem designu. Od roku 1926 se věnoval designu svítidel a vytvářel návrhy především pro firmu Gebr. Kaiser & Co. Jeho práce byly v té době považovány za trendy. Výrobní společnost Fritz Hansen je od roku 1872 symbolem vynikajícího designu a kvalitního řemeslného zpracování. Levný produkt máte možnost najít snadno tady na našem webu umístěný v sekci závěsná světla! Nyní získáte ještě podobné zboží z této rubriky za neuvěřitelně výhodnou cenu. To ale však není vše, naše nabídka je široká! Mrkněte na více kousků od výrobce FRITZ HANSEN. Jejich seznam najdete pod popisem tohoto produktu.

Ve slevě kousek FRITZ HANSEN Kaiser Idell 6631-P matná černá, Obývací pokoj / jídelna, ocel, mosaz pochromovaná, E27, 60W, K: 13.5cm od značky s dlouholetou tradicí FRITZ HANSEN máte možnost pořídit tady teď právě ve slevě. Cenově vychází na 9 099 Kč.